Doc Film VI

Dołącz do ekipy Bydgoskiej Kroniki Filmowej i zrób z nami swój pierwszy film !

 

Już od kwietnia ruszamy z nową odsłoną kursu Doc Film. Na kursie trwającym ponad pół roku będziecie mogli zrealizować swoją etiudę dokumentalną pod okiem doświadczonych filmowców, a także uczestniczyć w warsztatach filmowych z zaproszonymi gośćmi. 

 

REKRUTACJA:

Aby zgłosić się na kurs wystarczy wysłać na adres mailowy Fundacji następujące dokumenty :

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres : fundacjabkf@gmail.com w temacie maila wpsiując "Nabór Doc Film VI" do dnia 17.03.

Szczegółowa rozpiska rekrutacji:

  

UDZIAŁ W KURSIE JEST BEZPŁATNY! 

 

FORMUŁA KURSU:

Kurs składał się będzie z cyklicznych 2-dniowych zajęć odbywających się raz w miesiącu, na których omawiane będą pomysły uczestników na ich etiudy dokumentalne i ich realizacja. Oprócz tego, zajęciami dodatkowymi będą cotygodniowe spotkania, na które wykładowcy zapraszać będą do wspólnej dyskusji o filmach czy projekcji filmowych.  Kurs rozpocznie się kilkudniowymi warsztatami w podstaw pracy z kamerą, a w czasie jego trwania odbędą się warsztaty z montażu filmowego, pracy z bohaterem filmowym, udźwiękowienia filmu czy jego postprodukcji z zaproszonymi filmowcami.  

 

Wykładowcy Doc Film VI: 

 

Maciej Cuske - jest twórcą nagradzanych dokumentów, wśród których największe sukcesy odniosły takie filmy jak: „Kuracja” (2004) – m.in. Nagroda Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Tofifest”, Dyplom Uznania na Krakowskim Festiwalu Filmowym w Konkursie Polskim; „Antykwariat” (2005) – m.in. Nagroda Specjalna „Złoty Lajkonik” na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Brązowa Iglica na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Ofensiva”. W roku 2007 nakręcił film dokumentalny pt. „Na niebie, na ziemi” portretujący polskich badaczy UFO. W 2013 roku zadebiutował filmem fabularnym „Stacja Warszawa” – pełnometrażową produkcją wyreżyserowaną wspólnie przez pięciu reżyserów. Współscenarzysta nagradzanego filmu Mateusza Rakowicza „Romantik” (2016). 

 

Marcin Sauter - fotografik, operator i reżyser filmów dokumentalnych. Jego debiut „Za płotem” został wyróżniony na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2005 roku. Z kolei dwudziestominutowy „Pierwszy dzień” zdobył główne nagrody między innymi na takich festiwalach jak: Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych DocLisboa, Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych w Mexico City czy Festiwal Filmowy w Belfaście. Kolejny jego film, czyli „Na północ od Kalabrii” (2010) otrzymał dwie nagrody na prestiżowym festiwalu DOK. Leipzig – Nagroda Jury Ekumenicznego i Nagroda Trade Union ver.di. Adresat listu gratulacyjnego Prezydenta RP za sukcesy filmowe za granicą. Beneficjent Nagrody dla Najlepszego Krótkometrażowego Filmu Dokumentalnego na IDFA (International Documentary Film Festival Amsterdam) w 2017 roku za  film „Żalanasz – Pusty Brzeg”. Tytuł ten został także nagrodzony Złotą Żabą na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych „Camerimage”. Wcześniej, choć w tym samym 2017 roku, zadebiutował na Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie otrzymał Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za montaż.

 

Oprócz wykładowców podczas kursu zaproszeni zostaną filmowcy - specjaliści w swojej dziedzinie, którzy poprowadzą warsztaty z montażu, postprodukcji dźwięku i obrazu.