http://www.bydgoskakronikafilmowa.pl/uploads/tlo/filmy.jpg

Bydgoszcz na taśmie

 
WWW.BYDGOSZCZNATASMIE.PL
 
 
 

Bydgoszcz na Taśmie II edycja!

 

Od września wznawiamy poszukiwania archiwalnych materiałów naszego miasta i regionu !!! W 2015 roku rozpoczęliśmy niezwykłą akcję, dzięki której możemy przyjrzeć się naszej historii. Często w zapomnieniu i przykryte gubą warstwą kurzu, leżą w naszych szafach i piwnicach stare taśmy filmowe, z materiałami nakręconymi przez dziadków, stryjków i ciocie. Przez cały rok zgłaszali się do nas autorzy a także spadkobiercy takich taśm nie wiedząc zupełnie co na nich się znajduje. Z tych wszystkich odkryć, wykopalisk, poszukiwań, stworzyliśmy pierwsze w Polsce filmowe archiwum miasta i regionu udostępnione bezpłatnie on-line.

www.bydgoszcznatasmie.pl

www.facebook.com/bydgoszcznatasmie

 

 Nasze archiwum podzieliliśmy na dekady i działy tematyczne, żeby łatwiej było się w nich poruszać. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Jest dział Życie codzienne i Praca, Wypoczynek i Sport, oraz Miasto. Wraz z napływem następnych materiałów, być może powstaną nowe. Nasza strona może pełnić rolę edukacyjną ale też dać chwilę relaksu. Wiele bowiem wydarzeń zarejestrowanych na taśmie, dziś już ogląda się z nostalgicznym uśmiechem. Kto bowiem dziś może uczestniczyć w masowym zbiorze ziemniaków, przejść się w pochodzie pierwszomajowym czy stać w kolejce za mięsem? Na naszej stronie możemy przypomnieć sobie te chwile, te czasy i ten pejzaż, który już przeminął, zmienił się i zapewne nigdy nie powróci.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszej strony wzbogacanej wciąż badaniami bydgoskiego historyka Adama Gajewskiego a także do przejrzenia własnych szuflad, szaf, pawlaczy, piwnic, kominów, schowków w podłodze, głuchych pomieszczeń za ścianą, być może kryjących wciąż nieprzebrane skarby!

Zgłoście się do nas jeśli znajdziecie tajemnicze szpulki z taśmą filmową. Profesjonalnie je dla Państwa przegramy i oddamy niedpłatnie oryginał wraz z kopią DVD. W zamian prosimy o zgodę na udostępnienie tych materiałów lub fragmentów innym mieszkańcom na naszej stronie Archiwum.

 

kontakt/zgłoszenia:

Sandra Banach

tel 794 931 016

 

Pozdrawiamy!

Fundacja Bydgoska Kronika Filmowa