http://www.bydgoskakronikafilmowa.pl/uploads/tlo/projekty.jpg

Kosmos w pałacu

KOSMOS W PAŁACU

 

 

W poprzednich edycjach realizowaliśmy etiudy filmowe w konwecji kryminału oraz horroru. Tym razem tematem wiodącym pięciodniowych warsztatów była szeroko pojęta Fantastyka, czyli ulubiony przez wielu gatunek S-F.

 

 

 

ZDJĘCIA Z WARSZTATÓW

Warsztaty prowadzili:

Reżyseria: Maciej Cuske

Zdjecia: Marcin Sauter

Efekty Specjalne: Robert Turło

Scenografia: Bartłomiej Skolimowski

Montaż: Ziemowit Jaworski

Gościem specjalnym był wybitny polski reżyser Marek Piestrak, autor filmów S-F, m.in. "Test pilota Pirxa", "Klątwa doliny węży".

 

 

 

 

 

OLA KASPROWICZ

 

"Piękny i intensywny czas ! Aż nie chce się wracać do rzeczywistości - lepiej od razu lecieć w kosmos! Świetnie, że jeszcze są takie inicjatywy w Polsce - prowadzone przez ludzi, którzy są  pełni pasji ale również mają olbrzymią frajdę z tego co robią i potrafią ją przekazać innym. No i Frunia! Brawa dla Fruni!!!

Jeszcze raz, dziękuję, było przepięknie!"

 

 

   

 

 

 

 

PAULA SOŁTAN

 

"Przede wszystkim poznałam fantastycznych ludzi, którzy inspirowali mnie do dalszej pracy po powrocie do domu. Na warsztatach można się naprawdę sporo nauczyć."

 

 

 

MIKOŁAJ BIELAWSKI

 

"Warsztaty "Kosmos w Pałacu" to niezwykle inspirujące, twórcze i ciekawe doświadczenie. Nabrałem tam doświadczenia w pracy na planie filmowym, poznałem wspaniałych ludzi i świetnie się bawiłem. Cieszę się, że miałem możliwość przeżyć coś takiego."

   

 

 

 

MATEUSZ ZMARZŁY

"Warsztaty były doskonałym doświadczeniem. Możliwość bezbolesnego debiutowania w roli reżysera, podpatrywania pracy za kamerą Marcina Sautera oraz reżyserskiej pana Marka oraz Macieja Cuske trwały tylko kilka dni, ale czuję się jakby nauka trwała o wiele dłużej. Czuję, że dostałem coś więcej niż poznanie świetnych ludzi i nabranie ochoty do dalszej pracy, ale jeszcze nie potrafię tego opisać."

 

 

 
 

DOROTA ZALEWSKA

 

"Warsztaty okazały się cudowną przygodą, która umożliwiła mi poznanie ludzi z pasją oraz poszerzenie swojej wiedzy - między innymi nauczyłam się pracy z kamerą. W twórczej atmosferze udało mi się poznać siebie samą jako filmowca, który ma szansę w przyszłości być profesjonalistą. Zaangażowanie oraz wsparcie wykładowców było dla mnie motywujące i wg mnie ważnym skutkiem warsztatów jest to, że uwierzyłam, że moje plany są możliwe do zrealizowania. Jeśli tylko będę miała możliwość, z wielką przyjemnością wezmę udział w podobnym przedsięwzięciu. 

PS. Dziękuję za wspaniale spędzone 5 dni!"

 

   

 

 

 

 

MAREK GŁUSZCZAK

 

"Warsztaty poza poznaniem bardzo sympatycznych osób dały mi niezwykłe doświadczenie, jakim była praca z profesjonalnymi filmowcami, na co dzień realizującymi poważne filmy, nad projektem bardziej lużnym czy wręcz jajcarskim. Niecodzienne połączenie profesjonalizmu z "amatorską" fascynacją, zaangażowaniem i wiarą w tworzenie rzeczy z pozoru niemożliwych!"

 

 

 

 

Warsztaty zorganizowała Fundacja Bydgoska Kronika Filmowa we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Bydgoszczy.